Mé oblíbené aplikace pro studenty angličtiny

Mé oblíbené aplikace pro studenty angličtiny

Jako student jsem vždy milovala všechny způsoby učení, které mi šetřily čas, a když byly navíc hravé a mohla jsem v nich soutěžit, tím lépe. Jako dospělá studentka a lektorka angličtiny jsem si zamilovala těchto pět aplikaci, které opravdu fungují (a ne, Duolingo mezi nimi nenajdete).

  • Elevate Brain Training
  • Elsa Speak
  • LyricsTraining
  • Bring! Shopping List
  • Blinkist
Credit: Irina_Strelnikova

Elevate Brain Training

Bezkonkurenčně nejlepší aplikace, kterou používám již od roku 2018. Dokonale propojuje učení s gamifikací a v 35 různých hrách si tak cvičíte spelling, výslovnost, paměť, slovotvorbu a vše možné, co vás napadne. Hry jsou velmi přehledně rozděleny do čtyř kategorií (Reading, Writing, Speaking, Math) a aplikace vám každý den připraví personalizovaný trénink. S každou dohranou hrou se zvyšuje náročnost, takže se neustále posouváte.

Elsa Speak

Umělá inteligence, která dokáže perfektně rozpoznat chyby ve výslovnosti a okamžitě vám dát zpětnou vazbu? To není utopie, ale Elsa. Po vstupním testu vám na míru sestaví plán a každodenní program, který vás krok za krokem přiblíží k americké výslovnosti. Můžete tak sledovat, jak se vám zlepšuje intonace, plynulost a přesnost jak na úrovni jednotlivých hlásek, tak i slovního a větného přízvuku. Už žádné chyby z nevědomosti!

LyricsTraining

Tuto aplikaci právem miluje snad každý lektor. Má až 14 jazyků, ve kterých si vyberete vaši oblíbenou písničku, nastavíte úroveň obtížnosti a doplňujete nebo vybíráte chybějící slova do textu podle toho, co slyšíte. Já ji často využívám i na jazyky, které vůbec neovládám, a trénuji tak porozumění. A na závěr si můžete zazpívat karaoke.

 

Bring! Shopping List

Nám, co se angličtinu učíme v neanglickém prostředí, se často stává, že se až příliš soustředíme na akademickou slovní zásobu. V obchodě či při běžné konverzaci nám pak chybí každodenní slovíčka jako pečicí papír, aviváž či kynuté těsto. S appkou Bring, která umožňuje vytvářet nákupní seznamy s velmi názornými ikonkami a popisy, se to už nestane. Běžné položky z nákupu jsou přehledně rozděleny do kategorií, ze kterých si vybíráte, co chcete dát na seznam, a přirozeně a snadno se tak naučíte slovíčka. A jako bonus budete mít krásně naplánované nákupní seznamy do obchodu.

Blinkist

Pokud byste si rádi v angličtině četli, ale nemáte na to čas, Blinkist je aplikace přesně pro vás. Každý den si můžete přečíst nebo poslechnout 15minutové shrnutí nové knížky, které zdůrazní hlavní myšlenky, vypíchne to zajímavé a perfektně shrne obsah. Na výběr je vždy čerstvě vydaná literatura faktu, číst si tak můžete o produktivitě, meditaci, politologii či organizaci domova.